Aparat na chrapanie TAP

Leczenie chrapania za pomocą aparatu TAP

scheu aparat na chrapanieAparat na chrapanie TAP składający się z szyny dolnej i górnej jest wykonany z przezroczystego tworzywa i połączony zamkiem wykonanym z tytanu. Ogromną zaletą aparatu Tap jest to, iż używamy go wyłącznie w nocy. Jest niezwykle prosty w obsłudze i można go bardzo łatwo regulować.

Aparat TAP został stworzony przez niemiecką firmę Scheu-Dental. Posiada on kilka zastosowań w zakresie leczenia chrapania. Pierwszym z nich jest leczenie chrapania stanowiącego jedynie dyskomfort dla osób żyjących w otoczeniu. Natomiast drugi stanowi leczenie chrapania patologicznego a także powstrzymanie dalszego rozwoju bezdechu sennego. Bezdech senny może stanowić potencjalnie zagrożenie życia w momencie kiedy pacjent przestaje oddychać na okres dłuższy niż 10 sekund. Warto zapamiętać, że osoby cierpiące na bezdech senny są często tego nie świadome, a przerwa w oddychaniu może pojawiać się wielokrotnie podczas snu.

Aparaty ortodontyczny przeciw chrapaniu TAP są wykonywane na indywidualne zamówienie. Są one wykorzystywane jedynie podczas snu co stanowi ich zdecydowaną zaletę. Utrzymanie żuchwy z przodu, udrożnienie dróg oddechowych, napięcie mięśni gardła, trzymanie języka i pozostawienie otwartej tchawicy to kluczowe zadania realizowane za pomocą aparatu TAP. Są bardzo delikatne, proste w obsłudze i umożliwiają spokojne, zrelaksowane oddychanie.

Spanie na boku nie stanowi żadnego problemu. Aparaty TAP umożliwiają pacjentowi spanie w tej pozycji. Nie ranią wewnętrznej strony policzków oraz umożliwiają wykonywanie ruchów bocznych żuchwy. Badania dowodzą, że aparaty na chrapanie TAP posiadają 96% skuteczności w leczeniu chrapania. Natomiast w USA są najczęściej wybieraną marką wśród pacjentów.

Korzyści z zastosowania aparatu TAP

  • Zmniejszenie ryzyka powstania problemów związanych z chrapaniem i bezdechem sennym
  • Znaczna poprawa jakości snu
  • Znaczące obniżenie zaburzeń koncentracji, senności i zmęczenia będących wynikiem źle przespanej nocy
  • Zmniejszenie ryzyka zawału lub udaru