Kalkulator snu – o której najlepiej iść spać aby się wyspać?

Jak spać żeby się wyspać i czuć się wypoczętym? Wiesz, że aby odpowiednio się wysypiać, należy położyć się spać o konkretnej godzinie?

Od ilości godzin snu ważniejsze jest to w której fazie snu się budzisz.

kalkulator faz snu - fazy i cykle snu bez tajemnicJakość snu to nie tylko jego ilość. Aby obudzić się rano w pełni wyspanym, należy wstać w odpowiednim momencie. Istnieje internetowy kalkulator który pomoże Tobie wyznaczyć odpowiednią godzinę, o której powinieneś położyć się spać, by wstać w pełni wypoczętym pełnym energii. Kalkulator uwzględnia cykle snu trwające ok. 90 minut. Jeżeli chcemy budzić się wypoczęci następnego dnia, należy uwzględniać fazy snu – powinniśmy obudzić się po ukończeniu kolejnego cyklu snu. Pobudka w trakcie któregoś cyklu spowoduje, że nie będziemy wypoczęci. Powinniśmy również wziąć pod uwagę, że średnio dorosły człowiek potrzebuje ok. 14 minut na zaśniecie.

Dla przykładu, jeżeli planujemy wstać o godzinie 8:00, powinniśmy położyć się do łóżka o godzinach: 22:46, 00:16, 1:46 lub o 3:16. Daje to nam pełne 90-minutowe cykle z doliczonym czasem na zaśnięcie.

Kalkulator

  • Większość osób dorosłych potrzebuje około 14 minut, aby zasnąć.
  • Kalkulator fazy snu ukazuje idealny czas na pójście spać, licząc w cyklach snu.
  • Każdy cykl snu trwa około 90 minut i należy przespać pięć lub sześć z nich każdej nocy.
  • Budzenie się w połowie cyklu może sprawić, że poczujesz się znużony i zmęczony. Pobudka pomiędzy etapami pozwoli Ci rozpocząć dzień z uśmiechem na twarzy.